Достапни линкови

Путин и Обама разговарале за Сирија и Украина


Претседателите на Русија и на САД Владимир Путин и Барак Обама телефонски разговарале за ситуацијата во Сирија при што се согласиле да ја интензивираат соработката меѓу двете земји, соопшти Кремљ. Двајцата претседатели размениле мислења и за ситуацијата во Украина при што Путин изразил надеж дека новата украинска влада конечно ќе почнела да презема конкретни чекори за имплементирање на мировниот договор од Минск

XS
SM
MD
LG