Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, во југозападните делови повремено засилен ветер од југозападен правец, кој во текот на ноќта ќе го смени правецот во северен. Утринската температура ќе се движи од осум до 13, а дневната од 26 до 31 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец.

XS
SM
MD
LG