Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб,а во западните делови повремено умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG