Достапни линкови

Протестите денеска на пауза


Протестите денеска на пауза по пет дена протестирање. Организаторот на протестот, движењето Протестирам на својот фејсбук профил објави дека со протести продолжуваа в понеделник. Протестирам, се противи на политичките помилувања од страна на претседателот Ѓорге Иванов. Тие бараат оставка од Иванов, одложување на изборите закажани за 5 јуни и формирање експертска влада која треба да го подготви теренот за фер избори.

XS
SM
MD
LG