Достапни линкови

Кордонот полиција се повлече од крстосницата, демонстрантите пред влада


Полицијата им дозволи на демонстрантите да стигнат пред зградата на владата, јавува нашиот репортер. Тие се веќе таму и извикуваат "Никола, готово е". Претходно со оклопни возила и водени топови им го блокираше патот на на главната крстосница пред зградата на Владата, а тие извикуваа „лопови штитите, бараме правда“.Во меѓувреме бројот на граѓани се зголемува и во моментов има неколку илјади.

XS
SM
MD
LG