Достапни линкови

Демонстрантите стигнаа до собранието


Граѓаните кои се собраа пред Специјалното јавно обвинителство стигнаа во близина на Собранието на Република Македонија но силно полициско обезбедување ги спречи да стигнат пред него. На местото има и два водени топа. Насобраните извикуваат „наше е совбранието“ . Претходно тие тргнаа од пред просториите на СЈО каде што дадоа поддршка на работата на оваа институција.

XS
SM
MD
LG