Достапни линкови

Туск: Во опасност евроатланската иднина на Македонија


Архивска фотографија.

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, попладнево на својот профил на социјалната мрежа „Твитер“, порача дека „на Европа и треба стабилна БЈРМ водена од владеењето на правото“. Туск коментирајќи го последниот развој на настаните во Република Македонија напиша дека „на Европа и треба стабилна БЈРМ водена од владеењето на правото. Евроатлантската иднина на земјата е во опасност.“

XS
SM
MD
LG