Достапни линкови

Делегацијата на ЕУ: Се залагаме за слобода на изразување и мирни демонстрации


Делегацијата на Европската унија во Скопје на официјалниот профил на твитер посочи дека државите имаат обврска да ги почитуваат, бранат и промовираат правата на мислење и изразување. „ЕУ се залага за слобода на изразување и мирни демонстрации“

XS
SM
MD
LG