Достапни линкови

ДИК ќе одржи седница за проверката на Избирачкиот список


Државната изборна комисија попладнево во 17 часот ќе одржи седница на која на дневен ред на седницата е Извештај за прогресот од вкрстените, теренските и административните проверки заради ажурирање на Избирачкиот список врз основа на Правилникот за методологија за водење и ажурирање на Избирачкиот список, заклучно со 14 април 2016 година.

XS
SM
MD
LG