Достапни линкови

Хан ги повика партиите да се вратат на преговарачка маса


Macedonia - Euro Commissioner Johannes Hahn on Twitter after protest in Skopje

Еврокомесарот Јоханес Хан преку својот официјален профил на социјалната мрежа Твитер повика на смирување на страстите и на воздржување од насилство. Тој повикот го упати кон сите политички партии и одговорни граѓани. Хан на Твитер напиша дека кризата може да се реши само со политички средства, одговорност е на политичките партии да се вратат на преговарачка маса.

XS
SM
MD
LG