Достапни линкови

Седница на Државната изборна комисија


Државната изборна комисија најави дека попладнево ќе одржи седница. На седницата ќе се расправа за предлогот ДИК да се обрати до Министерството за внатрешни работи со барање да им се достави список на државјани на Република Македонија, родени во Мала Преспа-Пустец, кои имаат избирачко право во Македонија.

XS
SM
MD
LG