Достапни линкови

Боно повика на Маршалов план за Блискиот исток


Пејачот на групата „Ју ту“, Боно во американскиот сенатски комитет изјави дека е неопходен Маршалов план за Блискиот Исток, сличен на огромната финансиска помош што Соединетите држави ја дадоа за обновата на Европа по Втората светска војна. Тој исто така побара од американските сенатори да помогнат во справувањето со, како што рече, „егзистенцијалната криза на Европа, откако Британија ја разгледува можноста да ја напушти Европската унија.

XS
SM
MD
LG