Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 23 до 29 степени. Во Скопје сончево и топло, попладне со зголемена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 26 степени.

XS
SM
MD
LG