Достапни линкови

Протест во Вашингтон против парите во политиката


Полицијата во Вашингтон привела над 400 луѓе кои демонстрираа против влијанието на парите врз политиката. Демонстрантите од организацијата Демократска пролет во која се и холивудскиот актер Марк Руфало и политичкиот активист Ноам Чомски се собраа пред Капитол Хил со цел да извршат притисок врз Конгресот да преземе итна акција за запирање на корупцијата во политиката и да обезбеди слободни и фер избори.

XS
SM
MD
LG