Достапни линкови

ЕУ и СЕ: 25 милиони евра за Западен Балкан и Турција


Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и генералниот секретар на Советот на Европа Торбјорн Јагланд во Брисел ја финализираа иницијативата за поддршка на земјите од Западен Балкан и Турција во областа на владеењето на правото и човековите права. За таа цел Европската комисија ќе обезбеди 20 милиони евра, а Советот на Европа пет милиони евра во наредните три години.

XS
SM
MD
LG