Достапни линкови

Силен земјотрес во јужна Азија


Пакистанките власти соопштија дека од силниот земјотрес што вчера го погоди северозападниот дел на земјата со сила од 6.6 степени загинало едно лице, додека 30 други биле повредени. Земјотресот бил почувствуван и во Авганистан, Индија и во другите земји во тој дел на Азија. Во минатиот октомври во земјотресот со сила од 7 ипол степени во истиот регион загинаа над 300 луѓе.

XS
SM
MD
LG