Достапни линкови

Времето денеска- облачно со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Од пладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови. Мининалната температура ќе се движи од 5 до 12 степени, а максималната од 15 до 22 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно претпладне со сончеви периоди, а попладне со услови за појава на краткотраен дожд. Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

XS
SM
MD
LG