Достапни линкови

Камерон призна, имал дел во офшор фондот на татко му


Британскиот премиер Дејвид Камерон, по притисоците околу аферата со Панамските документи,призна дека во 2010 година имал дел во фондот што неговиот покоен татко го регистрирал на Бахамските острови. Тој прецизира дека го продал својот дел за 30 илјади фунти по неколку месеци откако станал премиер. Тој додаде дека нема што да крие и оти ги платил сите британски даноци за добивката остварена од продажбата на акциите.

XS
SM
MD
LG