Достапни линкови

Милитантите на ИД киднапираа 300 работници во Сирија


Милитантите на групата на Исламската адржава киднапираа 300 градежни работници во област во североисточен Дамаск, каде оваа недела милитантите започнаа напад врз владините сили, соопшти денеска сириската државна телевизија. Работниците и изведувачите од компанијата за цемент „Ел Бадиа“ биле земени во близина на градот Думеир и нивниот работодавач целосно изгубил контакт со нив.

XS
SM
MD
LG