Достапни линкови

Сандерс и Круз победија на изборите во Висконсин


Сенаторите Берни Сандерс и Тед Круз, двајцата кандидати кои се борат за номинација за претседател на САД во нивните партии, Демократската и Републиканската, победија на многу важните избори во државата Висконсин. Според првичните резултати, Сандерс ја изненади Хилари Клинтон, додека Круз успеа да му нанесе удар на Доналд Трамп.

XS
SM
MD
LG