Достапни линкови

Почна седницата за избор на министрите предложени од ДУИ


Собранието на Република Македонија попладенво ја почна 100-та седница на која треба да бидат избрани новите министри и заменици министри предложени од ДУИ. Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев пред пратениците образложи дека станува збор за ресори кои се испразнија по оставките на министрите кои доаѓаат од ДУИ и беа констатирани од страна на Собранието на Република Македонија на вчерашната седница.

XS
SM
MD
LG