Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност поизразена во западните делови од земјата и која ќе се преместува во текот на денот и кон источните делови. Ќе дува и слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 22 до 26 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер, попладне со малку зголемена облачност. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 24 степени.

XS
SM
MD
LG