Достапни линкови

Пожар во руското министерство за одбрана


Russia -- Firefighters work to extinguish a fire at a building of Russia's Defence Ministry in central Moscow, April 3, 2016

Силен пожар утринава ја зафати зградата на руското министерство за одбрана во центарот на Москва. Повеќе од 250 луѓе го гаснеа пожарот кој прво беше локализиран, но потоа нагло се прошири и ги зафати сите катови. Претходно дел од руските новински агенции јавија дека пожарот избувнал на вториот спрат поради краток спој и биле евакуирани 47 лица од зградата.

Но набргу потоа огнената стихија се разгорела и се прават обиди да се стави под контрола. Засега нема информации за жртви или повредени.

XS
SM
MD
LG