Достапни линкови

Убиени турски полицајци


Петмина турски војници и еден полицаец од специјалните сили беа убиени во напад, за кој се претпоставува дека го извршиле бунтовниците од Курдската работничка партија (ПКК). Жртвите учествувале во воената операција во Нусајбин, во провинцијата Мардин, кога наишле на бомба, поставена од припадниците на ПКК. Во Нусајбин од средината на март воведен е полициски час, каде силите на редот водат голема операција против курдската работничка партија.

XS
SM
MD
LG