Достапни линкови

Молотов коктел фрлен пред турскиот конзулат во Солун


Архивска фотографија

Маскирани лица утрово фрлиле рачно изработени бомби од типот Молотов коктел против полицајци од силите за борба против безредија, кои биле на служба пред турскиот конзулат во Солун, јавуваат грчките медиуми.

Според полицијата, напаѓачите биле околу дваесетина лица и дошле од зградата на универзитетот, кој се наоѓа во близина на турскиот конзулат. Тие го нападнале со бомби обезбедувањето на конзулатот и потоа избегале.

XS
SM
MD
LG