Достапни линкови

Обвинение против Захир Беќири - Чауш за фалсификување лични карти


Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за повеќе кривични дела, меѓу кои и за фалсификување исправа. Едниот од обвинетите еЗахир Беќири, познат како Чауш, кој се товари за Набавување оружје и средства наменети за извршување на кривично дело, Фалсификување на исправа, Злоупотреба на лични податоци. Вториот обвинет со иницијали И.Б. се товари за истите дела.

Обвинителството вели дека во постапувањето била прибавена обемна материјална документација, спроведени претреси, направени вештачења, споредбени анализи и биле испитани голем број на сведоци, велат од Јавното обвинителство.

XS
SM
MD
LG