Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести во источите делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 21 до 26 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

XS
SM
MD
LG