Достапни линкови

Шешељ доби забрана за влез во Хрватска


По денешната ослободителна пресуда за лидерот на српските радикали Војислав Шешељ и бројните реакции, кои ги предизвика таквата одлука, хрватското Министерство за внатрешни работи му забрани влез во Хрватска.

„Нека дојде, па ќе го уапсиме“, изјави во меѓувреме хрватскиот премиер Тихомир Орешковиќ.

Хашкиот трибунал денеска го ослободи Шешељ по сите точки од обвинението.

XS
SM
MD
LG