Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 19 до 25 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG