Достапни линкови

Заврши распитот на Горан Грујевски


Основен Суд 1 во Скопје

По повеќе од осум часа вечерва заврши распитот на началникот на петтата управа во МВР, Горан Грујевски, кој е првоосомничен во случајот „Тврдина“ што го отвори Специјалното јавно обвинителство. Неговите адвокати рекоа дека сега се очекува Кривичниот суд да се произнесе по барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување притвор.

XS
SM
MD
LG