Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 17 до 23 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

XS
SM
MD
LG