Достапни линкови

Сириски претставници соопштија дека отстраниле 150 бомби подметнати од милитантите на Исламската држава во историскиот град Палмира. Стотици бомби и мини допрва треба да се деактивираат. Сириските сили ја вратија контролата врз Палмира на 27 март по тринеделни жестоки борби.

XS
SM
MD
LG