Достапни линкови

Киднапиран египетски патнички авион


Авион на египетската компанија „Еџиптер“ на домашниот лет меѓу Александрија и Каиро бил киднапиран и принуден да слета на Кипар. Во авионот имало 55 патници и седуммина членови на екипажот. Агенциите јавуваат дека авионот бил киднапиран од едно вооружено лице. Засега нема други детали.

XS
SM
MD
LG