Достапни линкови

Ослободен еден од осомничените за нападите во Брисел


Белгиските обвинители ослободија едно лице осомничено за поврзаност со минатонеделните бомбашки напади во Брисел во кои загинаа околу 35 луѓе. Лицето било задржано два дена по тие напади, но белгиското обвинителство соопшти дека немало доволно информации за да го продолжи неговиот притвор. Овој потег ги интензивира сомневањата во способноста на белгиските служби за безбедност и за спроведување на законот во врска со терористичките закани.

XS
SM
MD
LG