Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 17 степени.

XS
SM
MD
LG