Достапни линкови

Во Белгија во рација приведени четири лица


Белгиската полиција денеска уапсила четири лица, во рамки на истрагата по терористичките напади во Брисел, во кои загинаа 31. лице, а 270 се повредени, соопшти обвинителството. Во соопштението се наведува дека полицијата извршила 13 рации во Брисел и во уште два града. Во соопштението на обвинителството се додадва дека вкупно девет лица биле доведени на испитување, од кои петмина подоцна биле ослободени.

XS
SM
MD
LG