Достапни линкови

Во Грција уапсени фалсификатори на документи за азиланти


Грчката полиција уапси шест лица во операција против криминална група, која фалсификувала документи за баратели на азил на грчкиот остров Кос, соопштија грчките власти.

Полицијата заплени компјутери, камери и голем број лажни документи, како и мобилни телефони во претрес на повеќе куќи на островот.

Во Грција во моментов се наоѓаат околу 50 илјади мигранти,

XS
SM
MD
LG