Достапни линкови

Експлозија за време на полициска рација во Брисел


Белгиските медиуми објавија дека се слушнала најмалку една експлозија за време на нова полициска рација во Брисел. Еден човек, според извештаите, бил „неутрализиран“. Сè уште нема официјална потврда од властите. Во два самоубиствени бомбашки напади во Брисел на 22 март загинаа 31 луѓе, а стотици беа повредени.

XS
SM
MD
LG