Достапни линкови

Експлозија во Истанбул, нема повредени


Истанбул

Во истанбулскиот кварт Авџлар денеска се случи експлозија, јави турската телевизија НТВ. Сè уште не се познати причините за експлозијата што се случи во близина на контејнер за смет. Нема информации за повредени лица, освен дека експлозијата предизвикала паника меѓу жителите на квартот. Полицијата го блокира реонот.

XS
SM
MD
LG