Достапни линкови

Времето облачно со повремен дожд, од сабота постабилно


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде што на планините врнежите ќе бидат и од снег. Ќе дува ветер од северен правец, долж Повардарието повремено и засилен. Утринската температура се движи од пет до осум, а дневната ќе биде од шест до 13 степени.

Во Скопје облачно со повремен дожд со послаб интензитет. Утринската температура се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од шест до 14 степени.

Од сабота се очекува стабилно време. За време на викендот утринската температура наместа ќе се спушти и под нулата, а дневната ќе бележи постепен пораст.

XS
SM
MD
LG