Достапни линкови

Советот на јавни обвинители ја одложи седницата за извештајот на СЈО


Претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски

Седницата на Советот на јавни обвинители, на која требаше да се разгледува првиот шестмесечен извештај на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска повторно е одложена, поради неприсуство на обвинителката. Претходно, претседателот на ова тело, Петар Аневски, изјави дека присуството на Јанева е потребно за разјаснување на нејаснотии во нејзиниот извештај. Јанева рече дека нема да дојде да го образложува извештајот.

XS
SM
MD
LG