Достапни линкови

Експлозија во зграда во Куманово


Илустрација: Куманово

Во зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ вечерва по 18 часот се слушна силна експлозија. Според привичните сознанија, во експлозијата нема повредени лица, јави дописникот на МИА од Куманово. Во зградата со број 1, како и на соседните згради 2 и 3, речиси сите стакла од прозорците се искршени. СВР Куманово во моментов врши увид, а пристигнати се и екипи на противпожарна единица и брза помош.

XS
SM
MD
LG