Достапни линкови

Две експлозии одекнале од аеродромот во Брисел


Аеродром во Брисел

Според извештаи од Белгија, две експлозии биле слушнати од аеродромот во Брисел. Причината засега е нејасна.

Како што јавија Ројтерс и Би Би Си, неколку луѓе биле ранети.

XS
SM
MD
LG