Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло за овој период од годината. Зголемено наоблачување ќе има во ноќните часови, особено во крајните западни делови каде ќе има и услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Во утринските и во вечерните часови ќе има зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

XS
SM
MD
LG