Достапни линкови

Во Грција има повеќе од 50 илјади бегалци и мигранти


Во Грција во моментов има вкупно 50.411 мигранти и баратели на азил, соопшти официјална Атина. Во меѓувреме, не стивнува приливот на нови бегалци и мигранти, па така само вчера на Лезбос, Хиос и Самос пристигнале преку 1.500 бегалци. Во Пиреја денеска пристигнаа два фериботи со околу две илјади бегалци и мигранти од Лезбос и Хиос.

XS
SM
MD
LG