Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерен ветер


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневнатаод 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

XS
SM
MD
LG