Достапни линкови

Турција запрела околу 3.000 мигранти на пат кон Грција


Илустрација

Крајбрежната стража на Турција денеска пресретнала група од околу 3.000 мигранти кои се обиделе да стигнат до грчкиот остров Лезбос. Гувернерот на округот Дикили во турската провинција Измир, изјави дека неколку стотици мигранти се притворени поради обид нелегално да преминат на грчка територија преку Егејот.

XS
SM
MD
LG