Достапни линкови

Еден полицаец убиен, тројца ранети во напад во Турција


Илустрација

Еден полицаец е убиен, а тројца се ранети во напад врз нивниот автомобил во Насајбин, во југоисточна Турција, јавија турски медиуми. Инцидентот се случил во округот Мардин, каде во сила е полициски час. Курдските бунтовници кренаа во воздух оклопно возило на полицијата, кое учествувало во антитерористичка операција.

XS
SM
MD
LG