Достапни линкови

Кери во идната недела во Москва


Американскиот државен секретар Џон Кери во идната недела во Москва ќе разговара со претседателот на Русија Владимир Путин за одлуката на руските власти да повлечат дел од воените сили од Сирија, како и за процесот на политичка транзиција во таа земја. Кери оцени дека одлуката на Москва била позитивен сигнал за мировните преговори за Сирија што под закрила на ОН се одржуваат во Женева.

XS
SM
MD
LG