Достапни линкови

Времето денеска: облачно со слаб дожд


Во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините од слаб снег особено во претпладневните часови. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од шест до 11 степени. Во Скопје претпладне променливо облачно со појава на слаб дожд. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали, а ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

XS
SM
MD
LG